Microblading

Japonská metóda nazývaná micro-blading /vláskovanie/ –  semipermanentné vykresľovanie jednotlivých chĺpkov obočia. Obočie sa tetuje ručnou technikou a farba sa aplikuje do v rchnej vrstvy kože - dobazálnej membrány oddeľujúcej epidermis od dermis.  V porovnaní s klasickým tetovaním strojčekom je tetovanie obočia metódou microblading jemné a preto vyzerá mäkko a dokonale prirodzene.

Pri tejto metóde sa využívajú výlučne vysoko kvalitné pigmenty, používané pri permanentnom make-upe. Pigment sa aplikuje prostredníctvom sterilnej micro čepieľky, vyrobenej z chirurgickej ocele, ktorá je určená len na jedno použitie. V ojedinelých prípadoch sa pri samotnom zákroku môže vyskytnúť minimálne množstvo krvácania.

Takto vykreslené obočie je najhustejšie na začiatku a elegantne sa zužuje smerom dole. Koniec obočia, predstavuje koniec oblúka. Obočie musí mať svoje ukončenie presne na tom istom mieste ako oblúk a nemalo by zasahovať do spánkovej oblasti, ani končiť pred oblúkom.

Upozornenia:

Microblading sa vykonáva v lokálnom znecitlivení anestetickým prípravkom.

Zákrok nie je možné vykonať na pokožku s viditeľne poškodenými kapilárami a seborroickou dermatitídou v pokročilom štádiu s výrazne olupujúcou sa pokožkou.

Zákrok sa tiež nevykonáva na oblasť znamienok, alebo v prípade akýchkoľvek iných zmien na pokožke, ktoré sa svojou farbou, alebo štruktúrou líšia od samotnej kože na tvári.

Klient musí byť upozornený na akékoľvek prípadné alergické reakcie špecifikované výrobcom. 

KONTRAINDIKÁCIE:

- zápal očných spojiviek

- herpetické ochorenie

- hemofília

- epilepsia

- HIV pozitivita

Trvanlivosť tetovania obočia:

Obočie je po zákroku počas prvých 7 dni o 10-15%  hustejšie a o 30% tmavšie. Farba pigmentu sa postupne ustáluje a konečná farba je vidieť po 3 týždňoch od zákroku. Nakoľko sa jedná o veľmi jemné a plytké tetovanie, v prípade, že sa pigment v kresbe miestami neuchytí, je nutné korekcia. Tá sa vykonáva jeden - dva mesiace od zákroku. Trvanlivosť microbladingu je cca 1 - 1,5 roka v závislosti od typu pokožky, pričom pigment sa najlepšie drží v suchej pokožke. Čím je pokožka mastnejšia, tým sa pigment skôr vstrebe. 

Microblading metódou Phibrows v našom štúdiu vykonáva veľmi milá a šikovná kolegynka, kozmetička Adriána Šimová, ktorá túto metódu študovala vo svetovo uznávanej Phiacademy Branka Babica.

Jej profesionálny a príjemný prístup je zárukou Vašej spokojnosti.

Neváhajte sa na ňu s dôverou obrátiť na t.č. 0903 861 511, alebo mailom: simova.phibrows@gmail.com